Hakkımızda

Swing Istanbul, başta Lindy hop olmak üzere jazz müziğinin altın çağı olarak adlandırılan swing dönemine ait danslara adanmış Türkiye’nin ilk dans stüdyosudur.

2008 yılının Haziran ayında Türkiye’de Hakan Durak’ın verdiği ilk Lindy hop dersleri ve gerçekleştirdiğı diğer atölye çalışmalarının ardından gelen düzenli derslerden sonra Swing Istanbul, Mayıs 2010 yılında kendi stüdyosunu hizmete açtı.

Stüdyomuzun amacı hem jazz danslarını (Lindy Hop, Solo Jazz, Balboa ve Collegiate Shag) daha iyi tanıtmak hem de jazz dansçılarına kendi stüdyolarında geniş bir çalışma imkânı tanımaktır.

Stüdyomuzda Lindy hop ile birlikte Solo Jazz dersleri verilmektedir.
Grup derslerinin yanında, haftanın iki günü serbest pratik saatleri, çalışma atölyeleri ve dansları düzenleyen Swing Istanbul, yurt dışından yılın belli dönemleri dünyaca tanınmış misafir eğitmenler getirmektedir. Ayrıca hem stüdyomuzda hem de İstanbul’un popüler eğlence mekanlarında canlı müzik ve/veya hem Türk hem de uluslararası deneyimli Dj’lerle gerçekleştirilen dans geceleriyle Lindy Hop dansçılarının buluşma mekanı olmayı sürdürmektedir.